HAKKIMIZDA

Bizden Size Çağrı

Bu vakfı 1995 yılında kurduk. Toplumumuzun sağlık, eğitim ve sosyal yardımlaşma alanlarında daha çok hizmet ve dayanışmaya ihtiyacı olduğunun farkındaydık.

Bu ülkede çalışıp kazanan ve burada yaşıyor olmaktan mutlu olan insanların, diğer insanların mutluluğu yanında mutsuzluğunu da paylaşmak zorunda olduklarının bilincinde idik. Yani fakirlerin zenginler üzerinde hakları olduğuna inanıyorduk. Bu gün de öyle olduğuna inanıyoruz…

Bu güne kadar (bir iki istisna hariç) sadece ailemizin imkanları ile:

 

 İmkanlarımız ölçüsünde başka ülkelere değişik vesilelerle kurbanlar gönderdik veya nakdi yardımlarda bulunduk.

Bu vesileyle, yapmamız gerekenden daha az yaptığımızı itiraf ederken, başkalarını teşvike ve belki bizim de hizmetlerimizin artmasına vesile olabilir ümidiyle hatırlatıyoruz…

Bu güzel ve hayırlı işi tek başımıza ve küçük çapta yapmanın doğru olmadığını farkettik. Paylaşarak ve dayanışmayı arttırarak daha büyük hizmetlerde bulunulabileceğini düşündük. Bu işi ciddiye alıp hizmeti profesyonelleştirirsek, yola çıkmış lokomotife daha çok vagon ilave edebileceğimize inandık.

SEDAV bağış yapacaklarla bağış kabul edeceklerin vakfı olacaktır. Bu vakfın kurucuları ve yöneticileri daha çok bağışlamaya ve daha çok hizmet etmeye taliptirler.

Bağışlarınızı istediğiniz kişilere veistediğiniz şekilde ulaştırmaktan onur duyacağız.

O halde gelin, sosyal hizmetlerimizi birleştirip bereketli kılalım.

Allah’a ve başka insanlara karşı sorumluluğumuzun gereğini yerine getirme mutluluğunu birlikte yaşayalım.

Ve bütün insanların refah ve mutluluğu için birlikte dua edelim.

M. İHSAN ARSLAN | Kurucu Mütevelli Heyet Başkanı